Căutăm coleg(ă)!
Avem nevoie de ajutor la CRPE pentru gestionarea proiectelor și a activității noastre. Dacă te interesează ce facem, ești o persoană creativă și vrei să lucrezi într-o echipă mică, dar fâșneață, în care poți face o diferență, dă-ne de veste.
Ce căutăm:
- Persoană creativă și curioasă, interesată de lumea din jur și de ce se întâmplă în ea
- Minimum 2 ani de experiență în scrierea, implementarea și gestionarea de proiecte în lumea ONG (preferabil cu finanțare europeană, fie că vorbim de Erasmus, CERV, fonduri norvegiene/elvețiene etc., dar și alte tipuri de finanțări)
- Experiență în proiecte care promovează democrația și statul de drept, monitorizarea administrației publice, educația civică, politicile pentru tineri sau politicile de mediu
- Capacitatea de a coordona, singur(ă) sau în echipe mici, proiecte de cercetare, rapoarte și evenimente
- Studii superioare și cunoștințe foarte bune de limba engleză (minimum C1)
- Abilități bune de scriere și cercetare
Ce oferim:
- Contract de muncă pe perioadă determinată, de 1 an, cu începere de la 15 septembrie 2026, cu o perioadă de probă de 30 zile lucrătoare
- Posibilitatea de prelungire a contractului și de trecere la perioadă nedeterminată, în funcție de cum scrii noi aplicații și/sau te implici în cele existente
- Salariu net de 6.000 RON, cu posibilitate de creștere în funcție de proiectele gestionate
- Program flexibil, cu minimum 2 zile de birou pe săptămână (lângă Cișmigiu, ascultăm muzică clasică la Conservator)
- Oportunitatea de a lucra în proiecte internaționale și de a interacționa cu oameni faini, ONG-uri și instituții europene, deplasări în cadrul proiectelor și, în general, cam tot ce înseamnă lumea societății civile.
Dacă te-am convins, te rugăm să ne trimiți până pe 5 septembrie 2026 la office@crpe.ro CV-ul tău, însoțit de 1–2 pagini în care să ne spui de ce vrei să lucrăm împreună, ce curiozități ai și câteva paragrafe despre experiența ta în lumea ONG. Plus 2 recomandări.
